O studiach na kierunku Psychobiologia Zdrowia

Psychobiologia Zdrowia

Nowatorski, interdyscyplinarny kierunek studiów, jaki proponujemy Państwu, prowokuje do nowego spojrzenia na wpływ stresu i emocji na zdrowie człowieka oraz na mechanizm powstawania chorób. Skierowany jest do wszystkich, którzy potrafią spojrzeć w uważny i odkrywczy sposób na logikę relacji psychika - biologia – soma tyka.

Większość dolegliwości fizycznych odzwierciedla mentalny i emocjonalny poziom problemu, który najczęściej pozostaje nie w pełni uświadomiony. Stan zdrowia ukazuje też przepływ z pokolenia na pokolenie obciążających procesów emocjonalnych. Zarówno psychiczne, jak i somatyczne dysfunkcje są efektem nierozwiązanych konfliktów, często w kilku pokoleniach.

Studia łączą akademicką wiedzę z zakresu medycyny i psychologii z integracyjnym podejściem, uwzględniającym wzajemny wpływ i zależności między umysłem, psychiką, biologią i somatyką, składające się na dobrostan człowieka. Studia angażują słuchacza, uczą uważności i poszerzają świadomość osobistą zdrowia.

Ponieważ układ nerwowy człowieka ulega dezorientacji wskutek przeżytego doświadczenia i bardzo często nie jest w stanie sam powrócić do równowagi, nowy kierunek studiów proponuje także obszerny moduł programów naprawczych opartych na technikach pracy ze świadomością zdrowia i terapii psychosomatycznej.

Autorką programu Psychobiologii Zdrowia oraz prekursorką kierunku Psychobiologia Zdrowia dostępnego po raz pierwszy słuchaczom na uczelni w formie studiów podyplomowych jest Violetta Karys - psycholog kliniczny, specjalista psychosomatyki i psychobiologii oraz psychodietetyki i terapii systemowej w psychoterapii.

Cel studiów

Celem studiów jest zapewnienie słuchaczom dostępu do najnowszej wiedzy na temat relacji między psychiką a ciałem. Celem jest ponadto nauka bio-logicznego myślenia i przygotowania słuchaczy do samodzielnej pracy metodą opartą na psychobiologicznej wiedzy. Uświadomienie wpływu myślenia i emocji na stan zdrowia, poznanie własnych nawyków myślowych, praca z ograniczającymi przekonaniami i skryptami, rozwój własny oraz wprowadzenie korzystnej zmiany, wpisują się w założenia kierunku.

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.