Violetta Karys

Ekspert Psychobiologii zdrowia - Specjsalista psychosomatyki i somatopsychologii - Psycholog kliniczny - Psychodietetyk - Terapeuta systemowy - Wykładowca akademicki - Twórczyni metody Psychobiologia Zdrowia®, kierunku studiów podyplomowych i Akademii Psychobiologii Zdrowia®Kim jestem i co robię?

Witam Cię serdecznie w przestrzeni, którą stworzyłam z myślą o kobietach, które dostrzegły szansę dla siebie na spełnione życie.

Nazywam się Violetta Karys i towarzyszę kobietom w zmianie. Pomagam odkrywać siebie, osobiste dary, unikalne zasoby, potencjał duszy oraz kierunek drogi życiowej.

Pokazuję jak odmłodnieć i cieszyć się życiem, jak być szczęśliwą i spełnioną w życiu Kobietą sukcesu. I tą wiedzą dzielę się z Kobietami.

Moją misją jest szerzenie nowej świadomości, która jest kluczem do zmiany. To gwarancja równowagi w obszarze zdrowia i biznesu.

Świadomość siebie pozwala odzyskać moc i energię oraz sens życia, zająć kobiecie przywódczą rolę oraz należne miejsce w nurcie życia.

Psychobiologia jest moją pasją a podczas szkoleń dzielę się praktyczną wiedzą o wpływie emocji na zdrowie oraz wiedzą o tworzeniu rzeczywistości - oba tematy dotyczą projektowania zdrowia i dobrobytu w naszym życiu i właśnie w nich czuję się najlepiej.

Dlaczego miałabyś mi zaufać? Bo przeszłam tę drogę i jestem dziś w miejscu, w którym wiele kobiet chce być. Podaruj sobie najpiękniejszy prezent - zmianę świadomości, bo ona uzdrawia i zmienia praktycznie wszystko w naszym życiu.

Psychobiologia zdrowia - to apteczka pierwszej pomocy! Jak często odczuwasz ból w ciele? Czy łączysz dyskomfort w ciele z emocjami, z tym co właśnie pomyślałaś albo ze słowami które wypowiedziałaś? Czy zauważasz że Twoje ciało reaguje na to, co myślisz, czujesz, mówisz lub robisz?

Zajrzyj do Akademii Psychobiologii Zdrowia® i skorzystaj z wiedzy, którą z serca dzielę się z Tobą. Witam Cię serdecznie w świecie projektowania zdrowia i sukcesu. W Akademii znajdziesz dwa rodzaje tematyki: wiedzę z psychobiologii o wpływie emocji na zdrowie i uzdrawianiu świadomością oraz wiedzę o tworzeniu rzeczywistości - oba dotyczą projektowania zdrowia i dobrobytu w naszym życiu.

 

Moja praktyka i doświadczenie

Wiedzę oraz kompetencje z zakresu terapii psychosomatycznych zawdzięczam wieloletniej edukacji i doświadczeniu w pracy terapeutycznej w gabinecie. Moje obserwacje, wynikające z praktyki, potwierdzają założenie, że każda emocja, której doświadczyliśmy w życiu, znajduje swoje odbicie w naszym ciele. Zarówno ta pozytywna, jak i ta, dla której z powodu traumatycznego obciążenia, nie znaleźliśmy rozwiązania. Nasze ciało ma własną rozwiniętą świadomość i skrupulatnie zapisuje w sobie historię naszych przeżyć.

Każda emocja potrafi przez wiele lat generować objawy, które prowadzą do powstawania dolegliwości i chorób. Stan ten trwa do czasu, kiedy odnajdziemy pierwotną przyczynę. To stanowi pierwszy etap powrotu do zdrowia, ponieważ nowa świadomość zmienia wzorzec świadomości w ciele.

Kolejnym etapem naszej wspólnej pracy jest zmiana starego wzorca poprzez jego identyfikację w ciele i eliminację oraz aktywację nowego. Na tym etapie wprowadzam psychofizjologiczną metodę leczenia chronicznego stresu i urazu objawiającego się somatyczną dolegliwością.

U podstaw moich obserwacji leżą dwa, najistotniejsze spostrzeżenia:

 1. Układ nerwowy człowieka ulega dezorientacji wskutek przeżytego doświadczenia i bardzo często nie jest w stanie samodzielnie powrócić do równowagi.  
 2. Kluczowe do uruchomienia traumy jest nie samo wydarzenie, a osobiste doświadczanie towarzyszące wydarzeniu. 

Przez wiele lat nauka błędnie stawiała na wydarzenie traumatyczne, a nie na osobiste, głębokie przeżycie tego wydarzenia przez każdego z nas.

 

Kwalifikacje i kompetencje

Z wykształcenia akademickiego jestem psychologiem klinicznym, specjalistą psychosomatyki i psychobiologii, psychodietetykiem. Jako jedna z trzech pierwszych osób w Polsce zostałam certyfikowanym facilitatorem Recall Healing Institute® (https://www.recallhealing.com/practioners). Jestem również terapeutą Systemowej Terapii Rodzin oraz Traumy Prenatalnej. Jako specjalista psychobiologii stworzyłam nowy kierunek na studiach podyplomowych „Psychobiologia Zdrowia” w WSZ Edukacja we Wrocławiu i od 2018 roku jestem jego opiekunem naukowym. W 2020 roku powstał drugi projekt studiów podyplomowych „Psychosomatyka w terapii psychologicznej”, oparty na widzeniu człowieka przez pryzmat nurtów filozofii humanistycznej i egzystencjalnej w biopsychospołecznym modelu zdrowia. Jestem także autorką badań na temat wpływu diet odchudzających, braku uważności i przeżywanych emocji na nadwagę i zaburzenia odżywiania.

Obecnie jako Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWSP w Warszawie, prowadzę badania na temat wpływu stresu i emocji na biologię organizmu oraz zaburzenia psychosomatyczne.

Jestem założycielką Akademii Psychobiologii Zdrowia we Wrocławiu i od 2010 roku prowadzę wykłady, warsztaty i szkolenia. Udzielam konsultacji z zakresu psychosomatyki i psychobiologii, przyjmuję w Gabinecie Neuropsychoterapii w prywatnej przychodni lekarskiej we Wrocławiu.

Poznaj emocjonalne i biologiczne przyczyny choroby lub niechcianego zachowania" - od tego zdania zaczęła się moja przygoda z psychobiologią. Chorujemy, ponieważ nie jesteśmy świadomi siebie i swoich emocji, a dysfunkcje zdrowotne są odpowiedzią organizmu na stan psycho-emocjonalny. Poprzez moją aktywną działalność zachęcam wszystkich do szukania klucza do uzdrowienia wewnątrz siebie. 

Wybrane (dodatkowo ukończone) szkolenia:

 • Instytut Terapii Psychosomatycznej - Somatic Experiencing (SE - Intro) Trauma Institute - Warszawa 2015.
 • Recall Healing Institute z tytułem uprawniajacym do prowadzenia terapii metodą Recall Healing - 2014.
 • Terapia zaburzeń odżywiania - anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii.
 • Dietetyka i Odchudzanie I i II stopnia - Warszawa, 2012.
 • The biological sense of human skeleton and depression. Biologiczne znaczenie ludzkiego szkieletu i depresji. Gilbert Renaud - Recall Healing Academy - Official Diploma of Accomplishment. Warsaw - 2012.
 • Biologie et le sens de la maladie - docteur en medecine Gerard Athias - 2012.
 • Children's learning difficulties and behaviors. Zaburzenia zachowania i trudności dzieci w uczeniu się. Recall Healing Academy - 2010.
 • Overweight, anorexia and other related digestive disorders. Nadwaga, anoreksja i inne zaburzenia odzywiania. Vancouver - Poznań - 2010.
 • Recall Healing - Level III - Recall Healing Academy Vancouver - Poznań - 2010.
 • Recall Healing - Level II - Recall Healing Academy  Vancouver - Poznań - 2009.
 • Recall Healing - Level I - Recall Healing Academy  Vancouver - Poznań - 2009.
 • Hypnosis and Regressing Therapy Workshop. Warsztaty Hipnozy i Regresji. Healt Academy - Toronto - 2007.
 • Bioenergetyka - 2006.

Uczestnictwo w konferencjach:

 • Psychoterapia we Współczesnym Świecie - Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskie Towarzystwo Psychologiczne - Wrocław - 2013.
 • Człowiek w Obliczu Sensu Życia - Międzynarododwy Kongres - Polsko - Niemiecka Fundacja Willigisa Jaegera i SWPS - Wrocław - 2013.
 • Nutraceutyki i Żywność Funkcjonalana w Zdrowiu i Chorobie - Nutri Center i Katedra Dietetyki Małopolskiej Szkoły Wyższej - Kraków 2013.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.