Atuty - dlaczego warto studiować kierunek Psychobiologia Zdrowia

Dlaczego warto studiować

 

Nowatorski kierunek w koncepcji zdrowia

Psychobiologiczna koncepcja zdrowia i choroby przełamuje stereotypowe myślenie o stanie zdrowia, poprzez to, że przybliża rozumienie sensu choroby z punktu widzenia przeżywanych emocji, jednocześnie dając narzędzia do zmiany i poprawy zdrowia. Łączy wiedzę z obszaru zdrowia psychicznego i wpływu stanu psychiki na stan zdrowia somatycznego.

Słuchacze weryfikują zdobytą wiedzę na poziomie praktycznym, łącząc teorię z terapią psychobiologiczną, przez co dostają możliwość zdobywania doświadczenia od pierwszych dni nauki. Zyskują niezbędną wiedzę z obszaru psychologii systemowej i psychosomatyki, co daje solidne podstawy do pracy w obszarze terapii psychobiologicznej.

Zajęcia prowadzone przez praktyków

Zajęcia prowadzone są przez praktyków - specjalistów pracujących w obszarze zdrowia, którzy dzielą się ze słuchaczami praktyczną wiedzą z zakresu psychologii, psychosomatyki, psychobiologii oraz doświadczeniem w terapii systemowej i psychobiologicznej.

Program zawierający 180 godzin zajęć, zróżnicowana forma zajęć: wykłady i warsztaty praktyczne terapii psychobiologicznej, oferuje możliwość rozwijania praktycznych umiejętności diagnozy i pracy terapeutycznej w oparciu o różnorodne specjalistyczne techniki i metody.

Jeśli chcesz, aby studia odmieniły twoje życie osobiste i zawodowe, to ten kierunek jest dla Ciebie. Zacznij fascynującą przygodę ze świadomością siebie i swojego zdrowia.

Jakie są atuty studiów

Psychobiologia Zdrowia jest specjalistycznym obszarem, zajmującym się psychologią biologicznego funkcjonowania organizmu. Jest psychologicznym spojrzeniem na biologię emocji, których doświadczamy i które zapisują się w naszym ciele, manifestując się somatycznie. Pozwala poznać emocje, kryjące się za np. zwykłym bólem żołądka, zapaleniem krtani czy chronicznym zmęczeniem.

Psychobiologia udowadnia, że każda emocja wpływa na biologię organizmu, generując adekwatną reakcję ciała. Jest metodą przywracającą uważność, która jest osobistym kluczem do naszego zdrowia. Symptom chorobowy ukazuje obciążający proces emocjonalny, z którego nie zdajemy sobie sprawy, a objawy pozostają w ścisłym związku z głębokim emocjonalnym konfliktem wewnętrznym.

Z psychobiologicznego punktu widzenia choroba jest odpowiedzią na przeciążenie psychiczne z powodu stresu i brak zasobów do rozwiązania problemu. Odkrycie na nowo rozumienia choroby jest bezcenne w procesie zdrowienia.

Do nowatorskiego spojrzenia na chorobę, które pomaga w procesie powrotu do zdrowia, zachęca Violetta Karys - psycholog kliniczny i specjalista psychosomatyki.

Dlaczego jeszcze warto?

Jeśli interesujesz się psychobiologią, jest Ci bliski wpływ emocji na somatykę ciała, uczyłeś się już w różnych miejscach, to może warto zadbać o to, żeby tę wiedzę usystematyzować, pogłebić, poznać jej korzenie, poparte naukowymi dowodami. Może warto podnieść kwalifikacje, żeby dołączyć do zespołu wykładowców i praktyków po skończeniu kierunku. Specjalista Praktyk Psychobiologii  to osoba z dobrą podstawą w edukacji akademickiej, popartą doświadczeniem w pracy terapeutycznej, co daje gwarancje rzetelności i fachowości w obszarze promocji zdrowia.

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.