Psychobiologia

“Choroba jest wysiłkiem, jaki czyni natura, aby uzdrowić człowieka. Od choroby możemy zatem nauczyć się, jak odzyskać zdrowie, a to czego chory pragnie koniecznie pozbyć się, skrywa prawdziwe złoto, którego nie sposób znaleźć nigdzie indziej.” - Carl Gustav Jung

Czym jest Psychobiologia Zdrowia

Stworzyłam w Polsce nowy termin Psychobiologia Zdrowia i Akademię Psychobiologii Zdrowia®. Dla wielu z nas drobna dolegliwość zdrowotna zazwyczaj nie jest problemem. Możemy łatwo pozbyć się jej, sięgając po tabletkę łagodzącą objaw. Jednak pozbycie się przewlekłych, chronicznych objawów lub tych zagrażających naszemu funkcjonowaniu (a czasem nawet – życiu), nie jest już tak prostą sprawą. To najczęściej wtedy zaczynamy zastanawiać się nad przyczyną niepokojącego stanu zdrowia.

Czym jest zatem psychobiologia? Moim zdaniem jest specjalistycznym obszarem, zajmującym się psychologią biologii naszego organizmu. Jest spojrzeniem na biologię emocji, których doświadczamy i które zapisują się w naszym ciele, manifestując się somatycznie.

Psychobiologia pozwala ujawnić świat odczutych doświadczeń i zdemaskować emocje, kryjące się za zwykłym bólem żołądka, zapaleniem krtani, czy chronicznym zmęczeniem. W porównaniu do psychosomatyki akademickiej, która wybiórczo traktowała do niedawna wpływ emocji na jednostki chorobowe, psychobiologia w oczywisty sposób traktuje wpływ każdej emocji na biologię organizmu i natychmiastową reakcję ciała.

Jednak to nie wszystko. W mojej metodyce stosuję Psychobiologię Somatyki, jako metodę przywracającą świadomość, która jest osobistym kluczem do wyzdrowienia.  Skupiam się na przepracowaniu odrzuconego „cienia” czyli braku, które tworzy cierpienie. Rozpoznanie i przepracowanie emocji ukrytej w symptomie chorobowym jest drogą do zdrowia i szczęścia. Wyzdrowienie jest efektem końcowym korekty na poziomie emocji, nie umysłu. Wymaga to zaangażowania w proces zmiany własnej świadomości i osiągnięcia spójności myśli, uczuć i działania.

 

Psychobiologiczna metoda

Moja metoda pomaga choremu odnaleźć i zrozumieć emocjonalną przyczynę, która przyczyniła się do powstania jego choroby. Uświadomienie daje mu szansę wyboru, pozwala wprowadzić uzdrawiającą zmianę. Choroba ukazuje obciążający proces emocjonalny, z którego pacjent nie zdaje sobie sprawy, a symptomy chorobowe pozostają w ścisłym związkugłębokim konfliktem wewnętrznym, który został spowodowany brakiem. Z psychobiologicznego punktu widzenia choroba jest odpowiedzią na przeciążenie psychiczne i brak zasobów do rozwiązania problemu.

Moje wieloletnie doświadczenie w terapii pokazuje, że uświadomienie problemu, nie oznacza „cudownego uzdrowienia", którego często oczekują osoby szukające pomocy w gabinecie. Droga do zdrowia oznacza podjęcie wielokierunkowych decyzji przez pacjenta o zmianie, a rolą terapeuty jest towarzyszenie mu na tej drodze. Poziom świadomości określa wewnętrzne zasoby, które tworzą ramy możliwości zmiany.

Praktykowana przeze mnie metoda wspiera powrót do zdrowia w:

  • chorobach kobiecych (mięśniaki, endometrioza, zaburzenia hormonalne, problemy z zajściem w ciążę, poronienia),
  • męskich problemach (niepłodność, nowotwór prostaty),
  • depresji, nadwadze i zaburzeniach odżywiania,
  • chorobach przewlekłych, nowotworowych i autoimmunologicznych,
  • chronicznym zmęczeniu, ataksji.

 

Klauzula o zrzeczeniu się odpowiedzialności:

  • Strona ma charakter informacyjny, a osoba wykorzystująca te informacje, jeśli nie posiada uprawnień lekarza lub terapeuty, przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność za ich zastosowanie. Informacje nie mogą i nie powinny być traktowane jako zamiennik porady lekarskiej czy leczenia medycznego. Informacje mają charakter ogólny, a każda osoba i jej konkretna sytuacja zdrowotna różni się od pozostałych, więc nie mogą być identyczną wykładnią dla wszystkich.

Informacja o prawach autorskich

  • Wszelkie prawa zastrzeżone.
  • Żadna część strony oraz informacji na stronie nie może być kopiowana ani powielana w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.