Żółtaczka u noworodków

Data: 02.09.2018

Lekcja Psychobiologii

Żółtaczka u noworodków

 

Joanna: Jak można wyjaśnić żółtaczkę pojawiające się u noworodków? Jaki to konflikt? Domyślam się, że matki?

Violetta Karys: Pani Joanno, objaw żółtaczki u noworodka jest fazą naprawczą czyli fazą rozwiązania konfliktu. Maluch, po okresie ciąży, podczas którego wchłonął emocje mamy, uwalnia się od nich po porodzie.Tą emocją była uraza, którą mama odczuwała do kogoś z jakiegoś powodu. Szukamy więc złości, urazy, niechęci o wydźwięku czegoś gorzkiego, goryczy.

Tu jest więcej subtelnych odcieni emocji, doświadczanych przez mamę takich jak poczucie bycia przygnębioną z powodu sytuacji, której nie może strawić czyjegoś zachowania obierane jako niefajne czy aroganckie. Patrzymy szeroko, szukamy emocji, która prowadzi.

Choć to znów nie wszystko... "Konflikt urazy doświadczonej przez Mamę, plus "konflikt oddzielenia". Czyli "czuję urazę w związku z oddzieleniem".

Pytanie do pacjentki: Czy czuła Pani w czasie ciąży lub 9 miesięcy wcześniej urazę związaną z oddzieleniem? Czy było obecne poczucie goryczy, wściekłości, złości w związku z czyimś zachowaniem, wobec którego poczuła się Pani oddzielona?

Recepta: opowiedz dziecku tę historię. Podkreśl, że to były Twoje emocje, że może je puścić, uwolnić i pozwolić im odejść. Powiedz, że jest kochane przez Ciebie i Tatę. Mózg dziecka sam zadba o uzdrowienie. Nie oceniaj tego poprzez filtry własnego umysłu. Opowiedz tę historię z Serca i zadbaj o to, by dziecko poczuło się kochane. 

Joanna:Dziękuję za odpowiedz. To wyjaśnia żółtaczkę mojej córki

Violetta Karys: Tak, my jako Mamy pamiętamy najlepiej co czułyśmy w ciąży.

 

Autor: Violetta Karys

Umieszczono na Facebooku: 2.09.2018

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.