Tajemnice Szkieletu Ludzkiego

Data: 18.12.2018

Dlaczego nasz układ kostny i układ ruchu ulegają deformacjom i dysfunkcjom? Jak widzi to psychobiologia?

Rola oparcia, jaką pełnią kości jest bardzo znacząca – świadczą o tym konflikty biologiczne z nimi związane. Najważniejsze słowa-klucze dla kości to: oparcie i ochrona oraz odpowiedzialność.

Kości są podstawą naszej wartości, tym co zostaje, nawet gdy upłynie życie. Dlatego przejawiają się w nich choroby związane z obniżeniem wartości, które wyrażają się takimi słowami, jak: "czuję się gorszy", „jestem nikim”, "moje życie nic nie znaczy". Ale też "chęć bycia zapamiętanym" może stać się dla kogoś niezmiennikiem biologicznym jego konfliktu.

Jak precyzyjny jest wybór miejsca w naszym ciele dla trudnej emocji, świadczą np w reumatoidalnym zapaleniu stawów zmiany w stawach dłoni, które mogą powstać pod wpływem "wieloletniego osądu związanego ze skutkami własnych działań".

Staw barkowy związany jest między innymi z początkiem ruchu, dlatego poczucie bycia zmuszonym do zatrzymania działania już na początku projektu lub przecięcia jak mieczem, może zamanifestować się jego bólem, zwłaszcza w klimacie nie najlepszej oceny samego siebie".

 

Autor: Violetta Karys

Umieszczono na Facebooku: 18.12.2019

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.