Sens Konsultacji Psychobiologicznej

Data: 11.03.2011

Terapia Psychobiologiczna

Terapia psychobiologiczna to nic innego jak przyjrzenie się naszemu ciału od strony zachodzących w nim procesów biologicznych. Kimkolwiek jesteśmy, niezależnie od naszego pochodzenia, rasy, statusu materialnego, osiągnięć życiowych, wieku, wykształcenia jesteśmy i tak tylko Żywym Organizmem, który zrobi wszystko aby przeżyć, przetrwać. Naczelnym zadaniem Żywego Organizmu jest zachowanie życia dla naszego ciała, czy nam się to podoba czy nie. Nasz Świadomy Umysł działa zgodnie z naszą wolą, za to Podświadomość zarządza nami niezależnie od naszej woli. Wszystkie zdarzenia, sytuacje, które codziennie są naszym świadomym udziałem zostają zapisane w podświadomości. W całym życiu tych zapisów jest ogromna ilość.

Czy nie jest to czasem obciążeniem dla nas? Jednak nie, każdy zapis tworzy spójną linię działania czy zachowania w konkretnej sytuacji, jeśli zapis jest po wielekroć powielany to uzyskujemy wzór postępowania dla określonego ciągu zdarzeń. Dlatego nasze reakcje automatyczne są tak szybkie, działamy bez zastanowienia, odruchowo, bo nasza podświadomość ma głęboko ugruntowaną wiedzę jak mamy się zachować w danej chwili, zna wzorce które pozwolą nam przeżyć. Nie ma znaczenia jak to zrobi, ważne jest wyłącznie przeżycie. Dlatego choroba to nic innego jak biologiczny sposób zwrócenia uwagi człowieka na siebie samego. Nasz Żywy Organizm poprzez chorobę mówi do nas: zajmij się mną, bo już dłużej nie dam rady tak funkcjonować!, pochyl się nade mną i zobacz jak cierpię, muszę mieć czas na odpoczynek i regenerację sił!

Bardzo często zapominamy o tym, że nasze emocje, myśli, przeżycia, stresy czy radości to główna siła napędowa dla ciała. Jeśli nasz świat emocji jest bardziej pozytywny to jesteśmy w miarę zdrowi, gdy zaczyna być w nim więcej zła, lęku, smutku, żalu, stresu, to w końcu odczujemy go w coraz gorszym samopoczuciu, a w końcu w chorobie ciała.

Aby wrócić do zdrowia potrzeba nam przede wszystkim zrozumienia dlaczego choruję, jakie emocje spowodowały mój obecny stan, skąd się wzięły, czy na pewno to są moje emocje, a nie cudze, w które dałem się wkręcić? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że od początku istnienia życia na ziemi są zapisywane wzorce zachowań ważne dla przeżycia jednostki, dziedziczymy je od przodków poprzez pamięć komórkową i dlatego organizm zawsze wie co powinien zrobić.

Totalna Biologia Żywych Organizmów jest syntezą wielu obserwacji zaczerpniętych z różnych źródeł wiedzy takich jak: Nowa Medycyna dr.Hamera, współczesna medycyna Wschodu i Zachodu, biologiczne prawa rządzące światem fauny i flory, Biologiczne Komórkowe Cykle Pamięciowe wg M.Frechet`a, psychogenealogia, biologia emocji, historie pacjentów i ich rodzin, dzięki którym odkrywamy coraz więcej prawidłowości w biologicznym życiu, analiza wpływu różnych czynników na zdrowie danej osoby, badania i odkrycia dr Hamera, dr Sabbah i ich współpracowników i uczniów.

Jak dotąd nie znaleziono jeszcze przypadku, który nie byłby podporządkowany ogólnym prawom biologii. Wynika z tego, że choroba to sposób organizmu na przetrwanie. Aby wyleczyć daną osobę z jej dolegliwości należy najpierw dotrzeć do praprzyczyny, która uwolniła mechanizm zachorowania. To trudne zadanie, ale można dzięki temu zrozumieć siebie i na stałe uwolnić się od problemu. Jeśli nie poznamy prawdziwej przyczyny, nasza choroba będzie co chwilę powracać, możemy ją tylko czasowo uśpić ale nie wyleczyć.

Konsultacja z zakresu Totalnej Biologii pozwala na odszukanie praprzyczyny danej choroby, a poprzez uświadomienie sobie skąd pochodzi problem, możemy całkowicie wrócić do zdrowia. Oczywiście nie wolno przerywać czy odstępować od leczenia farmaceutycznego, ale zawsze warto spróbować zastosować biologiczne odprogramowanie. To klucz do zrozumienia siebie, swoich bliskich, przodków, dzieci oraz pełna świadomość tego, co tak naprawdę jest ważne dla naszego organizmu. Każde schorzenie ma swój początek w emocjach, pytanie brzmi : czy to są moje emocje czy może moich przodków - albowiem tu działa pełne dziedziczenie.

Jeżeli jednak odziedziczone to znaczy, że nie moje, więc nie powinny mnie obciążać i spokojnie mogę się od nich odciąć ! To takie proste ale zarazem jakie trudne do odnalezienia. Samemu bardzo trudno sięgnąć do korzeni własnych emocji, terapeuta znając zasady totalnej biologii potrafi doprowadzić do wyjaśnienia problemów tak natury psychicznej, emocjonalnej jak i dotyczących zdrowia. Aby tego dokonać, pacjent musi być szczery i uczciwy w rozmowie z terapeutą, gdyż wszelkie zafałszowania realiów nie pozwolą na rozwiązanie czy znalezienie przyczyn problemów.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.