Lewe oko - wylew, nadciśnienie, swędzenie

Data: 11.10.2018

Anna: Mam tendencję do wylewów w lewym oku, nadciśnienia i swędzenia, co to może znaczyć?

Violetta Karys: Pani Anno, objawy w lewym oku wskazują na emocje związane z obserwacją zagrożenia na terytorium, bo to oko ma następujące zadanie: obserwacja zagrożenia i tego, co może mi zagrozić, a także sytuacji, wobec których muszę pozostać czujna...

Jest jak strażnik obserwujący otoczenie, musi rozpoznać sygnał zagrożenia... dlatego jego funkcją jest obserwacja wrogów, jeśli jest to niedominujące u Pani oko. Ono patrzy w dal, musi rozpoznać zagrożenie, zanim ono pojawi się w Pani otoczeniu.To ważne!

Ma też funkcję namierzania celu do strzału, czyli jest okiem obrony. Jest zarządzane przez przeciwną półkulę mózgu. Kiedy spoglądamy na kogoś tym okiem to jest to obserwacja, jednak z odcieniem zagrożenia. 

Oczywiście patrzymy szerzej, jak uczę moich studentów - z pokorą i szerzej. Patrzymy oczami osoby, która jest w tej rzeczywistości.

Co jeszcze jest tu ważnego? Wylew dotyczy konfliktu, w którym należy przyjrzeć się niezmiennikowi "krwawię ratując swoje życie', oraz wspomnieniom związanym z nadciśnieniem. Co takiego osoba doświadczająca wylewu w lewym oku widzi, że rozwiązaniem jest wylew krwi do oka? 

Swędzenie to złość. Coś, co swędzi, drażni i irytuje. Co Panią drażni? Co z rzeczy, które Pani dostrzega, powoduje to podrażnienie, skutkujące zalewem krwi czyli obroną terytorium? To zagrożenie powoduje, że dana osoba chce obronić swoje terytorium.

Patrzymy szerzej, bo to nie wszystko... Dana osoba widzi coś, co jej zagraża, a reakcja oka jest dramatyczna. Co chce uratować? Jaki rozłam obserwuje?

I znów, to nie wszystko...

Nadciśnienie, jak pamiętamy, oznacza komunikat: "Zamykam serce na miłość, aby już nigdy nie cierpieć z powodu miłości" lub "Potrzebuję presji, by działać, bo bez niej nie potrafię". To pozwala nam spojrzeć głębiej... 

Pytanie powstaje, gdy proces wglądu pogłębia się... więc pytanie brzmi:

Jaką sytuację zagrażającą obserwuję, dla której nie znajduję rozwiązania, a z powodu której cierpię i chcę zamknąć serce, żeby nie cierpiało z powodu miłości? 

Co widzę zagrażającego i nie mogę w związku z tą sytuacją wyrazić złości?

Oczy zawierają zawsze element widzenia i często cierpienia związany z rzeczywistością, na którą nie mamy zgody.

Biologia przyjdzie nam z pomocą. 

Anna: Wszystko się zgadza. Nie mogę patrzeć na pewną sytuację w domu, a właściwie w moim związku. Dziękuję!

 

Autor: Violetta Karys

Umieszczono na Facebooku: 11.10.2018

Aut:-) 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.