CHOROBY NEUROLOGICZNE TO CHOROBY Z LĘKU. CHRONICZNE ZMĘCZENIE

Data: 17.05.2019

LEKCJA PSYCHOBIOLOGII - CHOROBY NEUROLOGICZNE TO CHOROBY Z LĘKU! CHRONICZNE ZMĘCZENIE.

 

Od stresu, obaw i lęku droga prowadzi do zmęczenia, wyczerpania i chorób neurologicznych. Dzięki lękowi utrzymujemy kontakt z rzeczywistością w biologii, lecz bycie zdominowanym przez lęk osłabia układ nerwowy. Lęk atakuje system nerwowy, powoduje psychiczny i mentalny paraliż, którego skutkiem jest somatyczne zmęczenie, zastój, chroniczne zmęczenie, zatrzymywanie działania, blokady, paraliż, bezwład, który w końcu dotyka tkanek i mięśni.

 

Lęk jest obawą o coś czego jeszcze nie ma, ale co może pojawić się, dlatego atakuje nerwy, a nie mięśnie. Atakuje coś czego jeszcze nie ma w ruchu, co jeszcze nie zaistniało w rzeczywistości. Jeszcze się nie wydarzyło, więc nie podlega ruchom mięśni. Dlatego choroby nerwów odnoszą się zawsze do „lęku z wyprzedzeniem”, „obawy na zapas”. Lęk powoduje hamowanie, zamieranie. Zamraża. W efekcie impuls jest blokowany na poziomie nerwów, ponieważ lęk atakuje nerw i blokuje go. Celem jest nie dopuszczenie do ruchu, który mógłby się wydarzyć... więc...

 

Zadaj sobie pytanie:
O co ciągle się boisz? O jaką sytuację lękasz się, której nie ma w rzeczywistości? Co to jest, na myśl czego zamierasz z niepokoju? Jaki jest Twój największy życiowy lęk? Czego najbardziej na świecie boisz się, że mogłoby się wydarzyć? Znajdź to...

 

Pierwszymi objawami zatrzymywanego ruchu jest zmęczenie, które z czasem może pogłębiać się. Moje wieloletnie doświadczenie w gabinecie, pokazuje że u podstaw chorób atakujących system nerwowy leży lęk, stres, blokada impulsów do działania, wycofywanie się, spowalnianie i hamowanie ruchu... który jest życiem... bo ruch to życie w biologii, a bezruch to wyłączenie i zatrzymanie życia.

 

ZESPÓŁ PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA - to łagodne mięśniobólowe zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Jest to stan związany z wyczerpaniem nadnerczy.

 

Czy wiesz, że chroniczne zmęczenie jest połączeniem 5 konfliktów:
- konfliktu kierunku – który dotyczy kory nadnerczy
- konfliktu odczuwanego obniżenia poczucia wartości
- konfliktu ukrytego przemieszczenia
- konfliktu dotyczącego bezsilności - miopatia
- konfliktu związanego z płynami lub konfliktu związanego z walką o przetrwanie - są to konflikty dotyczące nerek.

 

Podam przykład połączenia 5 konfliktów w jednym doświadczanym konflikcie z obszaru związków. Mężczyzna odchodzi od żony do innej kobiety (konflikt kierunku), zostawia ją, nagle, ona nie jest na to przygotowana, sytuacja jest dla niej szokiem i zaskoczeniem.Czuje się fatalnie, odczuwa ogromne obniżenie własnej wartości, czuje się gorsza (konflikt obniżenia wartości), on wyprowadza się ze wspólnego mieszkania do tej drugiej kobiety, (konflikt przemieszczenia), ona czuje że nie może nic zrobić, absolutnie nic (konflikt bezsilności), kobieta boi się, że nie poradzi sobie finansowo, bo do tej pory zajmowała się domem i dziećmi, mąż zarabiał a ona nie pracowała (konflikt związany z płynami - nerki - finanse) oraz ma poczucie że jej świat zawalił się i ona nie poradzi sobie sama, nie przetrwa (konflikt walki o przetrwanie).

 

Mózg jest w pewien sposób rozsądny, nie może zaprogramować pięciu poważnych chorób na raz, więc w rezultacie funduje jedną - jest nią chroniczne zmęczenie.

 

Znajdź jedną sytuacje konfliktową dla Ciebie, jedno wydarzenie, którego dotyczy te pięć konfliktów jednocześnie. Jaki lęk towarzyszył tej sytuacji? O co był ten lęk?

 

Zauważ to wydarzenie, tę sytuację - uświadom sobie, zauważ elementy układanki.... Zauważenie naprawia więcej niż naprawianie...

 

Po więcej zapraszam na szkolenie "Choroby psychiczne i neurologiczne w Psychobiologii" 25-26 maja do Katowic.
Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2000900536885319/

 

Autor: Violetta Karys

Umieszczono na Facebooku: 17.05.2019


 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.