Biseksualność

Data: 19.03.2019

Biseksualność

 

Niewątpliwie podwaja Twoje szanse na sobotnią randkę...

 

Biseksualność (z greki βι bi = oboje, dwa oraz z łac. sexualis = płciowy) to trwały erotyczny pociąg do osób obu płci. Biseksualizm w biologii nie jest niczym niezwykłym, natomiast wśród ludzi wciąż postrzegany jest przez pryzmat stereotypów.

 

Osoby biseksualne mogą czuć pociąg seksualny (a także pociąg emocjonalny i romantyczny) do obu płci. Według psychobiologii żadna orientacja seksualna, także orientacja biseksualna, nie jest powodem do wstydu, jest po prostu cechą właściwą każdemu człowiekowi.

 

Kobiety częściej niż mężczyźni przyznają się do biseksualizmu i są bardziej skłonne do zmiany orientacji seksualnej. Jeśli chodzi o mężczyzn, badania pokazują, że ich preferencje seksualne są zazwyczaj bardziej jednoznaczne i nie podlegają wpływom doświadczenia i okoliczności. Jeśli mężczyzna posiada określone preferencje seksualne, życiowe okoliczności raczej ich nie zmienią.

 

Spójrzmy teraz z perspektywy psychobiologii...

Jak dochodzi do narodzin orientacji biseksualnej...


Ojciec i Matka na jakimś etapie znajomości chcą się rozstać. Komunikacja wygląda tak: Dziecko komunikuje się z Matką. Dziecko także komunikuje się z Ojcem. Rodzice niejako "nie komunikują się", chcą się rozstać, ale "w naszej rodzinie nie rozstajemy się, jeśli mamy dziecko". Skutek: dziecko będzie pomostem, łącznikiem między nimi. Rodzice pozostają razem z powodu dziecka, choć nie rozumieją się. To tworzy rodzaj podwójnej struktury - „wzorca życia w dwóch różnych światach"... dwa związki... dwa rodzaje pociągu seksualnego... do kobiety i mężczyzny jednocześnie...

 

Dlaczego tak się dzieje?
Z powodu braku prawidłowej komunikacji między rodzicami, Ojciec chce "zachować dziecko", więc będzie jednocześnie Ojcem i Matką dla dziecka. Matka też chce "zachować dziecko", wiec będzie Matką i Ojcem. W fazie Edypa/Elektry dziecko doświadczy "podwójnej identyfikacji": będzie miało skłonności do "podwójnego życia", żeby dopasować się do obu półkul mózgu. 
Tak powstaje program bycia biseksualnym w momencie wystąpienia kompleksu Edypa/Elektry: nieobecność ojca – zostaje zastąpiona przez matkę. Nieobecność matki – zostaje zastąpiona przez ojca.

 

Osoba biseksualna często czuje, że jest z nią coś nie tak, nie czuje się normalna, bywa zakłopotana w sytuacjach z których czuje bliskość erotyczną czy romantyczną do osoby swojej płci. Czasami nie uświadamia sobie własnej podwójności... Kobieta może mieć trudności w przeżywaniu orgazmu lub trudności w „życiu” w związku.

 

Więc jeśli pewnego dnia zostaje to uświadomione, pojawia się... nieprawdopodobna wolność, ogromne poczucie ulgi... kobiety podczas sesji psychobiologii czują jak spada z nich ogromny ciężar noszony latami... kiedy dowiadują się, że wszytko jest z nimi w porządku... że ich odczucia są konsekwencją triadycznego braku komunikacji rodziców, która w dorosłym życiu przekłada się na wiele aspektów podwójności... a bliskość seksualna to jedna z takich podwójności po prostu...

 

Jedna z kobiet po sesji powiedziała... "Hm, czuję się podwójnie kobieca i jest mi z tym dobrze, kocham bliskość z kobietą i kocham też mężczyzn". Kiedy sobie to uświadomiłam, moje życie intymne nabrało nowych barw, to szaleństwo... ale ja naprawdę rozkwitłam...chyba mnie to kręci"

 

Totalna pełnia? Tak, bo kiedy przestajesz oskarżać się, uwalniasz siebie... swój potencjał... Osoby "Bi" bywają bardziej kreatywne, twórcze, niezwykłe, no cóż wszystko razy dwa...

 

Znani... Francuska projektantka Coco Chanel... i Freddie Mercury... "całe życie w dwóch światach".

 

Autorka: Violetta Karys

Umieszczono na Facebooku: 19.03.2019

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.