Anemia - niedokrwistość

Data: 01.09.2018

Lekcja Psychobiologii

Anemia - niedokrwistość

 

Dorota: Niedokrwistość, anemia. Niedobór żelaza i witamina B12 - proszę o pomoc w tematyce TB. Dziękuję.

Violetta Karys: Pani Doroto, niezmiennik do anemii brzmi : "Brak miłości i spójności w klanie rodzinnym". To jest główna przyczyna konfliktu anemii. Oczywiście, to nie wszystko - pytania powinny dotyczyć tego, jak osoba doświadczająca tego konfliktu, czuła się traktowana w rodzinie. Czy czuła się chroniona i kochana również w kontekście osamotnienia, które prowadzi do obniżenia poczucia wartości.

Dorota: Wyszłam ponownie za mąż i, niestety, moje dorosłe dzieci, a także moja matka nie zaakceptowali tego związku. Odwrócili się ode mnie. Zawsze bylam tylko dla nich, zahukana i nieszanowana. Szczerze mówiąc to wręcz uciekłam z domu. Mieszkam teraz z moim mężem. Jestem bardzo szczęśliwa, choć przykro mi, że moja rodzina mnie odrzuciła. Nie dali mi prawa do szczęścia!

Violetta Karys: Pani Doroto, mimo tych trudnych emocji, proszę zadbać o siebie. W psychobiologii oznacza to "bezwarunkowe zaakceptowanie rzeczywistości". Taką, jaką jest. Bez oczekiwań, że inni się zmienią. Nie jest to łatwe, jednak możliwe. Nie mogę zmienić faktów, jednak mogę zmienić swoje emocje w stosunku do nich. 

Jak? Kocham ich, akceptuję to, że są, jacy są i żyję swoim życiem, dając miłość i kochając. To powoduje, że moje krwinki zaczynają otrzymywać tę informację i mają powód do zmiany na lepsze. W trudnych sytuacjach proszę, żeby osoba spojrzała na bliskich jak na osoby nie mające świadomości. 

Mówię: Spójrz na nich jak na pacjenta. Jak na kogoś chorego". Patrzysz wtedy inaczej, bez oczekiwań i zmieniasz emocje. Trudne emocje powodują, że chorujemy. 

W ramach pracy domowej zalecam rozmowę z krwinkami. Proszę im podziękować, że ochroniły Pani istnienie, kiedy nie była Pani świadoma i , że wzięły konflikt na siebie. W psychobiologii, jak mawia Athias "mówimy do komórki".

Dorota: Dziękuję.

 

Autor: Violetta Karys 

Umieszczono na Facebooku: 1.09.2018

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisuję się do nieodpłatnego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach. Akceptuję Politykę prywatnosci i Regulamin Newslettera.

close

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.